П`ятниця, 19.04.2024, 18:08

Головна » 2018 » Жовтень » 11 » «Бабин Яр – без права на забуття»
«Бабин Яр – без права на забуття»

(година пам’яті

в Ніжинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 15

до 77-ї річниці трагедії)

Щороку 29-30 вересня увесь демократичний світ схиляє голови та вшановує пам’ять безневинно закатованих та розстріляних в урочищі Бабин Яр на околиці Києва. Сьогодні нечисленні вже свідки розповідають нам про ті страшні події Другої світової війни, а мовчазні схили й меморіали Бабиного Яру, інші місця упокоєння жертв нацизму несуть пам’ять про загиблих у століття. Це наш спільний біль... Зберігаючи пам’ять про Голокост, ми рішуче заявляємо про неприпустимість повторення подібних злочинів у майбутньому.

Великий Боже, ми з твоєї згоди

Проходимо дорогу в Бабин Яр,

Де смертю ти поєднуєш народи,

Щоб зберегти життя й свободи дар

Такими словами розпочалася година пам’яті до 77-ї річниці трагедії «Бабин Яр – без права на забуття» в Ніжинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 15. Довгі роки тоталітарної системи замовчувалася правда про цю трагедію. На місцях масових розстрілів і катувань за наказом чиновників було побудовано житловий масив та парк відпочинку. Тому старшокласники провели дослідження тих жахливих сторінок історії України та, зокрема, їх відлуння в рідному Ніжині. Дев’ятикласники зібрали та презентували спогади свідків масових розстрілів в урочищі, декламували вірші, переглядали уривки документальних матеріалів, підготували проект «Голокост очима дітей». Присутні вшанували пам’ять загиблих в роки війни хвилиною мовчання.

У рамках Тижня історії в школі відбулися години спілкування, круглі столи «Не дамо згасити свічку пам’яті. Історія та уроки Голокосту», історична реконструкція «Їх тисячі лягло в Бабин Яр глибокий». У шкільній бібліотеці влаштована виставка «Бабин Яр. Наша біль. Наша пам’ять…»

Для багатьох народів незалежна Україна стала батьківщиною. Мир і злагода – це головне, що нам потрібно сьогодні. Пам’ятаючи про трагедію минулої війни, молоде покоління має з надією дивитися в майбутнє й вірити в нашу державу.

Переглядів: 629 | Додав: Школа | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2018  »