Четвер, 25.04.2024, 23:33

Головна » 2018 » Жовтень » 31 » У дні осінніх канікул
У дні осінніх канікул

У дні осінніх канікул учні 4-Б класу Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. №15 (учитель Л.Б.Петренко) подорожували екскурсійними маршрутами Ніжинського «Будинку Книги». А там було на що подивитися і чим захопитися!

Спочатку школярів у свої імпровізовані стіни прийняла етнохата – етновиставка старожитніх унікальних експонатів ручної роботи українського сільського побуту, де «мешкають» сторічні полотняні рушники, сорочки, серветки, мережки, прядки, мотовила, чесала, рубель, праска, коромисло, ночви, гребінь, скриня, колиска, жорна, хлібна лопата, рогач, домоткані килими… і ще безліч істинно народних предметів вжитку, зібраних із різних районів Чернігівщини.

Діти мали змогу доторкнутися й до величезної (у зріст людини) ляльки-мотанки, спробувати розібратися в хитросплетіннях візерунків народної вишивки, споглядаючи експозицію «Окраса оселі – побутова вишивка».

Далі екскурсійний маршрут привів учнів до стенду «Виставка робіт ніжинського народного майстра Григорія Василенка», де експонуються прекрасні вироби відомого різьбяра. А поряд – мистецька виставка робіт переможців Всеукраїнської виставки-конкурсу "Знай і люби свій край" вихованців Ніжинського Будинку дітей та юнацтва, де представлені вироби декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва. Радості маленьких екскурсантів не було меж, коли вони з-поміж кількох десятків експонатів знайшли й власні вироби та роботи своїх друзів (Романенко Вероніки, Чирки Крістіни, Сенько Крістіни, Канюки Ярослава, Короцинського Єгора, Мягкова Вячеслава)!

У «Музичній вітальні» дітей теж чекав сюрприз – вони почули гру на фортепіано свого товариша Канюки Ярослава – неодноразового переможця різнорівневих музичних конкурсів.

Закінчилась інтерактивна екскурсія біля виставки-інсталяції «Велесова ніч». Діти дізналися про кельтське свято Хеловін (англ. Halloween) та слов'янське свято "Велесова ніч", змогли порівняти, в чому їх схожість та відмінність.

Свято знань, цікавинок і креативу – відбулося! Презентувала творчі експозиції, які діють в бібліотеці, ознайомила учнів з історією експонатів етнокуточка, провела казкову вікторину й екскурсію-знайомство "Вас вітає бібліотека" провідний бібліограф Ніжинської міської ЦБС Любов Григорівна Гусєва.

Дякуємо всьому дружному й креативному колективу бібліотеки за таке чудове й корисне дійство.

Переглядів: 382 | Додав: Школа | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2018  »