Субота, 17.04.2021, 20:17
Ніжинська загальноосвітня школа І-ІІІ ст №15
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 315
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

«Григорій Сковорода – поява вельми

замітна в історії розвою українського

народу, мабуть, чи не найзамітніша

з усіх духовних діячів наших XVIII ст.»

Іван Франко

 

 

 

5 жовтня 2018 року у Ніжинський ЗОШ I-III ст. № 15 проводяться Всеукраїнські Сковородинські читання, які супроводжуються книжковою виставкою, з метою популяризації його спадщини «Григорій Сковорода – символ української мудрості».

На сторінках видань присутні знайомились з біографією письменника, його творчістю – вірші, байки, притчі. Виставка супроводжується портретом письменника. Головною метою виставки є: ознайомити учнів з життєвим шляхом Г. Сковороди, з поетичною та байкарською спадщиною, його філософськими поглядами, виховувати в учнів любов до рідного слова.

Г.С. Сковорода залишив нащадкам феноменальну духовно-педагогічну спадщину. Він скрізь і повсякчас лишаться істинним педагогом – моральним учителем всіх поколінь українського народу.

 

Бібліотекарі

Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 15


До Дня працівників освіти

Професійне Міжнародне свято День працівників освіти в Україні згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року відзначається в першу неділю жовтня. Це день, коли у вчителів особливо піднесений і радісний настрій. Цього року Український день вчителя припадав на 7 жовтня. З нагоди Дня працівників освіти у бібліотеці Ніжинської ЗОШ I-III ст. № 15 підготовлено книжкову виставку «За наших знань багаття – уклін Вам до землі». На виставці представлені статті з періодичних видань про цікаві факти з життя вчителів, які працюють в даній школі, про історію створення та сценарії даного свята, різноманітні вірші та привітання, методична та навчальна література, художні твори відомих письменників: І. Франка, Л. Українки, Г. Тютюнника та інших, які розглядали у своїх творах проблему особистості вчителя. Вони стали носіями передових ідей та розробили теорії, що стосувалися майбутнього школи.

Адже школа – це тонкий інструмент, який творить мелодію людської гармонії, що впливає на душу кожного, але творить лише тоді, коли цей інструмент добре настроєний, а настроює його особистість педагога, вихователя. Так стверджував В. Сухомлинський.

Отже, шановні працівники освіти, бажаємо Вам у цей святковий день гарного настрою! Нехай теплі слова і добрі почуття ваших учнів зігрівають ваші серця. Міцного Вам здоровя, щастя, благополуччя і радості. Нових успіхів!

 

Бібліотекарі

Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 15

День Європи

в Ніжинський ЗОШ I-III ст. № 15

 

Ми маємо бути зрозумілими Європі,

А Європа – нам!

 

Вже стало традицією в Ніжинський ЗОШ I-III ст. № 15 кожного року відзначати День Європи, який святкується в Україні з травня 2005 року.

День Європи – символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що грунтується на спільних цінностях та інтересах, спільної історії всіх націй та спільного мирного та щасливого майбутнього жителів нашого континенту.

Тож бібліотекарі школи з нагоди цього дня разом із куратором Євроклубу, вчителем англійської мови Лейберовою О. підготували книжкову виставку-інсталяцію «Крок до Європи». На вас чекає низка цікавих фактів про історію виникнення офіційного свята, європейські країни, життєві постулати та цінності країн і народів Європейського Союзу, а також інформація про те, як Україна крокує до Європи!

У виставці-інсталяції представлено карту Європи, прапори Європейських держав, учнівські творчі роботи, знаки валюти країн Європи. Підібрана цікава література про спільні цінності всіх націй континенту, з народознавства, географії та універсальна література довідкового змісту.

Отже, завітайте до шкільної бібліотеки та познайомтесь ближче з Європою, її країнами та народами, дізнайтесь, як наша Україна крокує в Європу! Адже Україна – це Європа!

 

 

Жодних аварій не допустити,

Правила руху з учнями вчити.

Знаки дорожні вивчаємо з дітьми,

Від ДТП захищаємо ми....

 

 

Щороку в Україні трапляються дорожньо-транспортні пригоди. Однією з основних причин такого стану є низька дисципліна учасників дорожнього руху, насамперед – водіїв та пішоходів. Тому важливим є ведення роз’яснювальної роботи, починаючи з початкових класів, щодо опанування знаннями правил дорожнього руху, призначення світлофорів, дорожніх знаків, переходів, перехресть,

Бібліотека Ніжинської ЗОШ I-III ст. № 15 також не стоїть осторонь від цієї проблеми. Підготовлена книжкова виставка-порада «Твій безпечний шлях до школи», де представлені цікаві та змістовні книги, які допоможуть читачам повторити та закріпити отримані знання з правил дорожнього руху, оволодіти методами щодо запобігання дитячого травматизму від автотранспорту, навичками надання першої медичної допомоги потерпілим у дорожньо-транспортних пригодах. Адже життя і безпека дітей – це найвища цінність держави!

Місячник громадянського виховання

в Ніжинській ЗОШ І-ІІІ ст. № 15

Сьогодні, в умовах розбудови України як суверенної держави, перед шкільними бібліотеками стоїть складне і відповідальне завдання – виховання патріота, свідомого громадянина держави, який буде прагнути волі та відстоюватиме свободу і територіальну цілісність країни, проявлятиме високу патріотичну свідомість та міцну громадянську позицію.

Враховуючи вікові особливості учнів, до Місячника громадянського виховання бібліотекарі Ніжинської ЗОШ I-III ст. № 15 підготували книжкову виставку « Я громадянин, я патріот!». Сподіваємося, що підібрана література сприятиме усвідомленню учнями великої відповідальності за цей світ, за майбутнє; вчитиме відкривати світ навколо, пізнавати людей, формуватиме активну життєву позицію, спонукатиме їх до самовиховання, виховуватиме почуття милосердя, доброти.

У наш час надзвичайно важливим є формування у дітей відчуття приналежності до України, особистої відповідальності за долю держави й українського народу, виховання поваги до державних символів, шанобливого ставлення до традицій і культури.

Давайте залишатися Людьми,

  • це мистецтво – щонайвище в світі.

В. Малишко

Уклін тобі, жінко, мамо, берегине роду!

 

Мати – берегиня роду, домашнього вогнища. Саме вона є тим центром, який єднає всю родину. Мати – та, що дала життя, та, що привела на світ. Вона – наша порадниця і розрадниця, наша наставниця й заступниця. Перше слово, яке ми вимовляємо, звернене до матері, що подарувала нам життя, трудом і мукою щоденно навчила нас говорити, бачити сонце, слухати пісню.

  • прищепити та виховати у дітей любов до найближчої і найріднішої людини – Матері, навчити культури поведінки з нею, пояснити, що поки жива мати, доти живете й ви, у бібліотеці Ніжинської ЗОШ I-III ст. № 15, до Дня матері, підготовлено книжкову виставку «Уклін тобі, жінко, мамо, берегине роду!». Підібрана література знайомить читачів з народною та літературною спадщиною, в якій оспівано матір, материнство, виховує почуття любові до неньки. Допомагає усвідомити, що мати – це все: життя, вірність, працелюбність, святість, вічність.

Отже, образ матері – це окраса найвизначніших творів літератури, поетів-шанувальників материнської чистоти і святості, віра, надія і свята любов нашого життя!

 

День цивільного захисту

в Ніжинській ЗОШ І-ІІІ ст. № 15

 

З нагоди Дня цивільного захисту у бібліотеці Ніжинської ЗОШ I-III ст. № 15 була організована книжкова виставка «Цивільний захист населення», де представлена література на допомогу учням та методичні і практичні матеріали вчителям, що містять перелік основних документів із цивільного захисту та зразки їх оформлення.

Основні завдання виставки – забезпечення збереження життя та здоров’я дітей і працівників навчального закладу, запобігання та реагування на надзвичайні ситуації, ліквідація їх наслідків, виконання невідкладних робіт.


До зустрічі свята Воскресіння Господнього

 

З першим подихом весни у кожній українській оселі всі дружно готуються до зустрічі свята Воскресіння Господнього. Бібліотека Ніжинської ЗОШ I-III ст. № 15 долучилася до свята книжковою виставкою – інсталяцією «Великдень всіх нас на гостину просить...», яка присвячена відзначенню одного з найбільших і найсвітліших релігійних святВоно пов’язане із воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. Христос вчить нас воскрешати себе мудрістю і терпимістю.

Про походження свята та народні традиції, особливості відзначення Великодня в різних регіонах України, рецепти до Пасхального столу розповідають видання, які представлені на презентованій книжково-ілюстративній виставці-інсталяції.

Мета виставки: викликати у дітей відчуття святковості Пасхального свята, відроджувати духовні народні джерела, вчити любити рідний край та не забувати про звичаї та традиції свого краю.

 

До 100-річчя від дня народження О. Гончара

3 квітня 2018 року виповнюється 100 років від дня народження Олеся (Олександра) Терентійовича Гончара (1918-1995) – видатного українського письменника, літературного критика, громадського діяча, лауреата Шевченківської премії, Героя України (2005, посмертно).

До 100-річчя від дня народження Олеся Гончара в бібліотеці Ніжинської ЗОШ I-III ст. № 15 підготовлено книжкову виставку «Олесь Гончар – художник слова», яка містить найбільш відомі твори письменника, матеріали конференцій, листи та спогади про Олеся Гончара, статті з періодичних видань. В центрі експозиції – знаменитий роман «Собор», якому у січні 2018 року виповнилося 50 років.

У всіх своїх творах прозаїк порушував одвічні теми людського бутя. У центрі повістей і романів Гончарапроста і чесна людина-працівник, що виступає проти духовного браконьєрства, карєризму, прислужництва.

Тож запрошуємо до шкільної книгозбірні на перегляд книжкової виставоки та вивчення творчості українського письменника Олеся Терентійовича Гончара!


Екскурсія дошкільнят ДНЗ № 9

до бібліотеки Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 15

30 квітня 2018 року у бібліотеці Ніжинської ЗОШ I-III ст. № 15 пройшла екскурсія для дошкільнят ДНЗ № 9 «Лілея» «Запрошуємо у світ книги». Маленькі читачі на чолі з вихователями Колесник А.С., Плютою І.М., Шумейко І.М. та методистом Тукач І.І. вперше завітали в чарівну оселю дитячої книги, яка не залишає жодну дитину байдужою.

Книги посміхнулися до малечі новенькими палітурками та повели їх у чарівний світ казки, принцес та принців, фантастичних пригод та мандрів. Дошкільнята познайомилися з книжковою виставкою «Світ книги», присвяченою Міжнародному дню книги, правилами користування бібліотекою та книгою. Діти жваво цікавилися книгами та журналами, слухали розповіді бібліотекарів Калути Т.І. та Андрусенко Л.Д., надані перші поради, активно відповідали на питання літературної вікторини «Чи знаєте ви казки та їх героїв». І хоча, можливо, телевізор та комп’ютер займає немало місця у житті дітей, проте книга була і залишається головним джерелом розвитку їх пізнавальної активності.

Сподіваємося, знання, отримані під час екскурсії до бібліотеки Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 15, допоможуть у розвитку читацьких інтересів дітей, сповнення нових бажань відривати світ прекрасного через книгу.

До Дня сміху

Цей чудовий весняний день – Свято Гумору – 1 квітня, не внесено ні в які календарі знаменних чи всесвітніх свят, але його святкують в багатьох країнах світу. Головне для цього дня – не забути пожартувати зі своїми друзями, створити справжню атмосферу свята для своїх знайомих, подарувати усім навколо гарний настрій і позитивну енергію.

Тому запрошуємо всіх до бібліотеки Ніжинської ЗОШ I-III ст. № 15 познайомитись з книжковою виставкою «Щирий сміх породжує життя» та зарядитись позитивом. На ній представлено сатиричні та гумористичні твори: В. Симоненка, П. Глазового, О. Вишні, веселинки Г. Бойка тощо.

Зі святом, шановні читачі! Нехай у Вас буде завжди чудовий настрій, радісно, тепло та світло на душі! Нехай Вам постійно дарують посмішки, радість та любов!!!

До Міжнародного дня дитячої книги

 

«Книги – морська глибина, хто в них пірне аж до дна, той хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить», – справедливо відмітив колись відомий поет і письменник Іван Франко.

Сьогодні, 2 квітня, у День народження талановитого дитячого письменника, неперевершеного казкаря із Данії Ганса Крістіана Андерсена увесь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги.

З метою виховання любові дітей до книги, популяризації дитячої літератури у бібліотеці Ніжинської ЗОШ I-III ст. № 15 підготовлена книжкова виставка «Світ книги». Література різної тематики, представлена на ній, підкреслює неабияку роль книг для інтелектуального та духовного розвитку дітей. Адже навіть зараз, коли чи не в кожному домі є комп’ютер і телевізор, книга залишається незамінним другом та помічником, допомагає пізнати світ, а нерідко, навіть змінює долі!

 

  

Запалили свічки скорботи...

23 листопада 2017 року до Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій бібліотекарями ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 було проведено бібліотечний урок для учнів 6-В классу «Незгасні свічки болю». У заході взяли участь бібліотекар міської дитячої бібліотеки Комаровська Н.В. та працівник Ніжинського краєзнавчого музею Діденко Т.О., які познайомили з документальними та архівними матеріалами щодо трагічних подій далекого минулого українського народу. Учасники мали змогу ознайомитися з літературою біля оформленої тематичної виставки.

        На завершення учні та гості запалили свічки скорботи в пам’ять усіх жертв тих лихих часів.

 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ «МОЯ ЗЕМЛЯ, ЗЕМЛЯ МОЇХ БАТЬКІВ, БОРОЛАСЯ Й ПЕРЕМАГАЛА» !

 

       

 

Фінішував Обласний літературний конкурс патріотичної лірики «Моя земля, земля моїх батьків, боролася й перемагала», який проводився Чернігівською обласною бібліотекою для юнацтва за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації. 

За даними сайту http://obucn.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1438:vitayemo-peremozhtsiv&catid=22&Itemid=15 Чернігівської обласної бібліотеки на конкурс з усієї Чернігівської області було надіслано близько ста робіт юних талантів від 14 до 21 року. Наші учні випускниця Ніжинської гімназії № 3 (учитель Приходько Л.І., бібліотекар Чуприна І.В.), нині учениця 11 класу Ніжинського ліцею та ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 (бібліотекар Бутенко Н.П.)  виборили почесні місця та отримали цінні  подарунки, як були вручені адміністрацією закладів освіти.

У номінації «Проза»:

І місце – Ярмоленко Софія за твір «Спіраль поколінь» (м. Ніжин, Ніжинська ЗОШ І-ІІІ ст. № 15, 9 клас);

 

Зустріч з письменницею 20 вересня

Зустріч з письменником – незабутнє свято для дітей. 20 вересня у ЗОШ І-ІІІ ступенів №15 відбулася зустріч учнів 4-х класів з дитячою письменницею з міста Луцька Оксаною Кротюк, яка презентувала свої книги, розказала про себе, провела з дітьми цікаві ігри, познайомила зі звичаями українського народу, його мистецтвом. Пояснила що таке традиція, звідки взялося народне мистецтво і хто його автор, чим її рідний край – Волинь – відрізняється від нашого – Чернігівщини.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Друзі сайту