Четвер, 18.04.2024, 21:09

Інклюзивна освіта – гнучка індивідуалізована система навчання дітей з особливостями психофізичного розвитку в умовах масової загальноосвітньої школи за місцем проживання. Навчання відбувається за індивідуальними навчальними планами та забезпечується медико-соціальним та психолого-педагогічним супроводом. Інклюзивна освіта передбачає створення освітнього середовища, яке б відповідало потребам і можливостям кожної дитини, незалежно від особливостей її психофізичного розвитку.

Концепція інклюзивної освіти відображає одну з головних демократичних ідей – усі діти є цінними й активними членами суспільства. Навчання в інклюзивних навчальних закладах є корисним як для дітей з особливими освітніми потребами, так і для дітей з типовим рівнем розвитку, членів родин та суспільства в цілому.

Як свідчать дослідження, в інклюзивних класах наголос робиться в першу чергу на розвиток сильних якостей і талантів учнів, а не на їхніх фізичних або розумових проблемах. Взаємодія з іншими дітьми сприяє когнітивному, фізичному, мовному, соціальному та емоційному розвитку дітей з особливими освітніми потребами. При цьому діти з типовим рівнем розвитку демонструють відповідні моделі поведінки дітям з особливими освітніми потребами і мотивують їх до цілеспрямованого використання нових знань і вмінь.

В інклюзивних класах взаємодія між учнями з особливими освітніми потребами та дітьми з типовим рівнем розвитку сприяє налагодженню між ними дружніх стосунків, завдяки чому діти вчаться природно сприймати і толерантно ставитися до людських відмінностей, стають більш чуйними, готовими допомогти.

Робота з дітьми з ООП 2022-2023 н.р.

1. Психологічний екскурс правилам етичного спілкування з переглядом та обговоренням анімаційного фільму «Каструлька Анатоля» (профілактика нетолерантного ставлення до людей з особливими потребами)     https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=kF-p-8gTzpg (Кіндєєва К.О.)
  2. Розповсюдження інформаційного ролику юнісеф серед батьків    https://www.youtube.com/watch?v=0CnH-m5VHK8&t=51s  щодо доступності освітнього процесу дітям з обмеженими можливостями   (Кіндєєва К.О.)

3. Просвітницьке заняття «Формування особистих рис характеру та поведінкових навичок у дітей з ООП»  (Кіндєєва К.О.)

4. Виставка просвітницьких матеріалів «Цінуй життя своє та інших » (Кіндєєва К.О.)

Участь у акції "Діти Ніжина - дітям Херсона"

Діти  взяли  активну участь у міській благодійній акції «Діти Ніжина – дітям Херсона», зібравши  необхідні речі: канцтоварів, засобів гігієни, продуктів харчування та іграшок.

Добрі справи не залишаються непоміченими – вони як маяки світять тим, хто чекає на підтримку. Надаючи допомогу в цей нелегкий для всіх нас час, ми даруємо не просто матеріальні цінності, а даємо тепло, віру й надію, що разом ми подолаємо будь-які негаразди та труднощі на шляху до нашої Перемоги!

Творчі роботи дітей

Федька Б.

Керімова А.

Фенька Г.

Андрусенко К.

Богдан А., Бондаренко М., Бондаренко М.

Андрусенко К.

Фенько Б.