Середа, 19.12.2018, 10:03

Методичне обєднання вителів української мови та літератури

Звіт про роботу методичного об’єднання вчителів української мови та літератури
  • вчителів української мови та літератури працює над реалізацією проблеми «Формування життєво спроможної творчої особистості через ефективні форми науково-методичного та психологічного супроводу навчально-виховного процесу, національно-патріотичної педагогіки». Систематично проводяться засідання методичного об’єднання, на яких колеги діляться здобутками зі своєї проблеми , відбувається обмін досвідом між учителями.

На першому засіданні голова методоб’єднання Троцюн В.І. звітувала про роботу методоб’єднання вчителів української мови та літератури за 2018-2019н.р.

Члени МО ознайомилися та обговорили нормативні документи 2018р., методичні рекомендації щодо вивчення української мови та літератури в основній та старшій школі у 2018-2019н.р.; методичні рекомендації щодо вивчення української мови та літератури у 5-11 класах; скориговані програми спецкурсів з української мови та літератури; методичні рекомендації щодо внесених змін для 5-9 класів у програмі з української літератури; календарно-тематичне планування з української мови та літератури; завдання та затвердження плану роботи МО на 2018-2019н.р.

Члени методоб’єднання підготували показові уроки для своїх колег, на яких втілювалися основні засади Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Стало традицією проводити у листопаді Тиждень писемності, протягом якого учні мають можливість продемонструвати свої творчі здібності. Розпочато тиждень виставкою-конкурсом стінних газет, малюнків на тему ”Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема…”. Щербина І.П провела інтелектуальну гру Я знаю українську мову для 5 класів. Борщ О.А.—брейн-ринг Не бійтесь заглядати у словник… для учнів 6 класів. Карпова Л.М.—лінгвістичні дебати “Цікаві сторінки мови” для учнів 7 класів. Троцюн В.І. . Давиденко Л.О. та Ступак В.І.—літературно-музичну композицію “Кращої, ніж рідна, мови не буває… для учнів 9 класів. Колесник О.М.—турнір знавців творчості Тараса ШевченкаЯкби ви вчились так як треба…” для учнів 10-11 класів.

Спільно з бібліотекарями була підготовлена книжкова виставка “ Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема…, літературна виставка Книги з автографами авторів“, Календар знаменних та пам’ятних дат.

На засіданнях МО обговогорюються питання про організацію групової та індивідуальної роботи на уроках, про форми й методи роботи з обдарованими дітьми, новини педагогічної та науково-методичної літератури.

Основою успішної роботи вчителя української мови та літератури є невичерпний творчий потенціал учителя, відповідальність, розуміння вимог сьогодення, впровадження інновацій, участь у конкурсах, бо ж, здійснюючи особистісно-зорієнтований підхід у формуванні мовної культури та компетентості учнів, використовуючи інновації, творчо працюючи з обдарованими дітьми, учителі школи забезпечують рейтинг на міському, обласному рівні. Учні беруть активну участь у І, ІІ, ІІІ етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури, Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика.

Результати II (міського) туру Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури:

ПІБ учня

Лагодна Валерія Володимирівна

8-А

І

Троцюн В.І.

2.

Сидоров Кирил Валерійович

3.

Шаталова Вероніка Сергіївна

11-А

Колесник О.М.

Результати II (міського) туру Конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика

ПІБ учня

Коненко Ліза

5-А

Щербина І.П.

2.

Лагодна Валерія

8-А

Троцюн В.І.

3.

Сидоров Кирил

4.

Шаталова Вероніка

11-А

Колесник О.М.

Результати II(міського) туру Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка:

№/п

Прізвище, ім’я, по батькові учня

Прізвище, ім’я,

по батькові вчителя

Коломійченко Катерина Володимирівна

7-А

Бойко Н.О

Учениця 10 класу Хомич Юлія взяла участь в Чернігівському обласному літературному конкурсі імені Лазаря Барановича(учитель Колесник О.М.)

Учень 9-В класу Сидорець Андрій взяв участь у міському етапі XVII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості під гаслом “Об’єднаймося ж, брати мої!”(учитель Ступак В.І.)

• вчителів української мови приділяє велику увагу вивченню і впровадженню досвіду, підвищенню педагогічної майстерності вчителів. Борщ О.А провела майстер-клас “Діяльнісний підхід до формування життєтворчої особистості школяра на уроках української мови та літератури”; Щербина І.П., Лінник Л.М.— показовий бінарний урок на тему: “Складання опису тварини як героя оповідання на основі твору Ернеста Сетона-Томпсона “Лобo”(усно)” для вчителів міста.

Щербина І.П. пройшла(04.12.—15.12.2017р.) курси підвищення кваліфікації у Чернігівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім.К.Д.Ушинського.

Практично-дослідницький характер роботи МО дає повною мірою займатися науковою роботою. Колесник О.М. надрукувала у журналіВісник статтю Типи складнопідрядних речень. 9 клас”, на сайтах он-лайн Шкільний світ, Методпортал"Система уроків з української літератури. 10 клас”; Щербина І.П.—“Компетентнісно-зорієнтовані завдання з розвитку діалогічного мовлення. Методичні рекомендації”.

«  Грудень 2018  »