Четвер, 25.04.2024, 20:44

/IMG_1373.jpg

Звіт про роботу методичного об’єднання вчителів

зарубіжної літератури

Методичне об’єднання вчителів зарубіжної літератури працює над проблемою «Творча педагогічна діяльність в інноваційному процесі через впровадження компетентнісного підходу до організації навчально-виховного процесу. Розвиток в учнів високої читацької та загальної культури, формування естетичного смаку, виховання поваги до загальнолюдських та національних духовних цінностей».

На серпневому засіданні, яке пройшло у формі круглого столу, вчителі ознайомилися з інструктивно-методичними рекомендаціями щодо вивчення зарубіжної літератури в основній та старшій школі на 2018-2019 навчальний рік, обговорили втілення нового Державного стандарту вивчення зарубіжної літератури у 9 класі, методичні рекомендації оформлення класних журналів та перевірки зошитів, затвердили план роботи методичного об’єднання на 2018-2019 навчальний рік, календарне планування на I семестр, ознайомилися з новими надходженнями до шкільної бібліотеки художньої, методичної та навчальної літератури. Така інтерактивна форма роботи була цікавою для педагогів і мала значні переваги перед традиційною, сприяла згуртуванню колективу. В невимушеній атмосфері вчителі отримали консультації, закріпили знання, висловили свої думки, набули практичного досвіду.

На жовтневому методичному засіданні було обговорено питання про організацію групової та індивідуальної роботи на уроках, про форми і методи роботи з обдарованими дітьми, питання «Формування читацьких навичок сучасного школяра- складовий чинник креативного навчання» ( Опанасенко Л.О.), «Розвиток критичного мислення через реалізацію методу проектів на уроках зарубіжної літератури»(Роздобудько С.О.), підготовку та проведення олімпіади з російської мови та літератури. В 2 турі Всеукраїнської олімпіади III місце здобув учень 10 класу Сидоров Кирил (вч. Лінник Л. М.). Активну участь взяли вчителі та учні школи у Всеукраїнській грі із зарубіжної літератури «Sunflower».

Учителі кафедри зарубіжної літератури приділяють велику увагу вивченню і впровадженню досвіду, підвищенню педагогічної майстерності вчителів. Так у грудні місяці для вчителів міста у рамках проекту « Школа вищої педагогічної майстерності» був проведений бінарний урок на тему: «Складання опису тварини до Вікіпедії та опису тварини як героя оповідання на основі твору Е.Сетона – Томпсона «Лобо» (вч. Лінник Л.М.,Щербина І.П.).

• методичного об’єднання займаються науковою та видавничою діяльністю. Павлюченко Т.М. в журналі «Зарубіжна література в школі» опублікувала розробку уроку «Альбер Камю «Чума». Проблема вибору людини в межовій ситуаціі та особистої відповідальності за цей вибір. Узагальнене трактування в романі зла в контексті людського буття та ствердження необхідності боротьби з ним попри неможливість повного й остаточного подолання», роботу «Формування на уроках зарубіжної літератури моральних, творчих компетентностей з використанням інноваційних технологій» (методичний портал), позакласний захід із зарубіжної літератури для учнів 9-11 класів літературно-музичну композицію «Україно! Моя любов!» (онлайн-журнал «Шкільне життя»). Лінник Л. М. опублікувала свою роботу «Творчість А. Конан Дойла 7 клас» в журналі Видавничої групи «Основа» ( «Зарубіжна література в школі № 23-24), бінарний урок «Складання опису тварини до Вікіпедії та опису тварини як героя оповідання на основі твору Е. Сетона – Томпсона «Лобо», урок зарубіжної літератури А. Конан Дойль «Собака Баскервілів. Захоплива інтрига- основа детективного твору» та мультимедійну презентацію «Розвиток жанру казки в сучасній українській літературі на матеріалі творчості А. Малігон».
«  Квітень 2024  »