Понеділок, 29.04.2024, 07:26

Головна » 2021 » Листопад » 12 » Тиждень української мови
Тиждень української мови

У Ніжинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 15 закінчився Тиждень української мови та літератури, приурочений Дню української писемності та мови – святу, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила й Мефодія. У рамках цього тижня були сплановані та успішно проведені заходи: тематичні виставки художньої,

публіцистичної літератури, стіннівок, малюнків; квести, інтелектуальні ігри, вікторини, мовні вернісажі тощо.

У рамках Тижня української мови та літератури вчителі та учні 9 класів долучилися до написання ХХI Всеукраїнського радіо диктанту національної єдності.

Учні 3-11 класів взяли участь у I етапі ХХII Міжнародного конкурсу знавців української мови ім.П.Яцика.

Учителі суспільно-гуманітарних предметів приєдналися до Всеукраїнської практичної конференції-онлайн «Вчора, сьогодні, завтра».

Рідна мова – найважливіший засіб патріотичного виховання. Вона була і є важливою сферою впливу на національну свідомість молоді, ідентифікаційним кодом нації. Розуміння учнями процесу повернення до рідних коренів, витоків українства, національного самоствердження і саморозвитку вже є проявом патріотизму.

Кожен урок рідної мови має переконувати учнів у тому, що мова – багатство народу, яке треба берегти і вивчати, щоб передати наступним поколінням.

Федір Пантов

Любіть рідну мову

Мова — краса спілкування,

Мова — як сонце ясне,